Aktualności

 • Wyniki badania wody - aktualizacja

  Publikujemy komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Opolu dotyczący badania wody 17 grudnia 2019 r. Woda nadaje się do spożycia.

  komunikat2.jpeg

  0001.jpeg

  18-12-2019
 • Wyniki badań

  Wyniki badań wody

  Związek Gmin "PROKADO" informuje, że w przeprowadzonych badaniach jakości wody w dniu 16.12.2019 r. przedstawionych poniżej nie odnotowano przekroczenia dopuszczalnych norm jakości wody przeznaczonych do spożycia.

  Jakość wody zostanie potwierdzona również badaniami PPSSE w Opolu z próby pobranej w dniu 17.12.2019 r.

  Wyniki ogłosimy niezwłocznie po ich otrzymaniu.

   

   

   

   

  17-12-2019
 • Komunikat

  KOMUNIKAT

  W związku z przekroczeniem dopuszczalnej wartości mikrobiologicznej w pojedynczej badanej próbce Związek Gmin „PROKADO” w Prószkowie informuje

  o pogorszeniu się jakości wody do spożycia.

   

  Woda przeznaczona do bezpośredniego spożycia powinna być przegotowana  2-3 minuty

  w otwartym naczyniu.

  Woda używana do celów spożywczych: mycia naczyń kuchennych, warzyw, owoców, itp

  powinna koniecznie być przegotowana.

  Można używać wody bezpośrednio z wodociągu do celów higieniczno- sanitarnych:

  mycia podłóg, spłukiwania toalet, itp.

   

   

   

   

  Trwają działania naprawcze polegające na doprowadzeniu jakości wody do wymagań określonych przez obowiązujące normy.

  13-12-2019
 • WODNE KOŁO - AKCJA ZG PROKADO 2019

  DSC_6052.jpeg

  Prezentujemy zdjęcia z tegorocznej akcji organizowanej przez Związek Gmin PROKADO dla uczniów z terenu gmin: Prószków, Komprachcice, Dąbrowa i Krapkowice. Jak widać dzieci i młodzież bawili się świetnie! Zdj. Marek Doskocz, Studio EMKA

  15-06-2019
 • AKCJA EDUKACYJNO-REKREACYJNA DLA DZIECI "WODNE KOŁO"

  Już po raz piąty odbędzie się w ramach akcji edukacyjno-rekreacyjnych Związku Gmin PROKADO spotkanie uczniów szkół czterech członkowskich gmin: Prószkowa, Komprachcic, Dąbrowy i Krapkowic. Tym razem spotykamy się 7 czerwca na zamku w Dąbrowie. Dzieci i młodzież weźmie udział w wydarzeniu organizowanym pod nazwą 'Wodne Koło". Regulamin imprezy do pobrania.

  08-05-2019
 • JUBILEUSZ 25 LAT ISTNIENIA ZWIĄZKU GMIN PROKADO

  Związek Gmin Prokado to jeden z najdłużej działających związków celowych w Polsce. 30 listopada 1993, dzięki porozumieniu czterech gmin: Prószkowa, Komprachcic, Dąbrowy i Krapkowic delegaci i przedstawiciele tych gmin rozpoczęli tworzenie międzygminnej historii, którą przypomnieliśmy podczas jubileuszu 25 lat, który odbył Polskiej Nowej Wsi (gmina Komprachcice).

  02-04-2019
 • PO CZERWCOWEJ AKCJI DLA UCZNIÓW

  Ambitni i waleczni uczniowie z terenu czterech gmin: Prószków, Komprachcice, Dąbrowa i Krapkowice zmierzyli się podczas akcji "PROKADO - WODA I LAS" w sumie w czterech konkurencjach, sprawdzających ich wiedzę, umiejętności, szybkość i sprawność fizyczną.

  23-06-2018
 • PROKADO - WODA I LAS!

  Tak jak w latach poprzednich również i w tym roku Związek Gmin „PROKADO” zaprasza uczniów szkół podstawowych gmin: Prószków, Komprachcice, Dąbrowa i Krapkowice do udziału w wydarzeniu organizowanym pod nazwą „PROKADO - WODA I LAS!”. Jedną z misji związku jest włączanie najmłodszych mieszkańców obszaru czterech gmin do świadomej, zaangażowanej i trwałej dbałości o środowisko naturalne i ochronę zasobów wody pitnej.  W tym roku również zachęcamy uczniów szkół podstawowych do zdrowej rywalizacji, tym razem w Prószkowie.

  25-04-2018
 • UCZNIOWIE JAK ZAWSZE: nieza_WODNI!

  Ponad 130 uczniów szkół podstawowych z terenu gmin: Prószków, Komprachcice, Dąbrowa i Krapkowice wzięło udział w kolejnej edycji imprezy sportowo-integracyjnej, której organizatorem był Związek Gminy PROKADO. Osią wydarzenia, które odbyło się 22 września 2017 r. były zawody pływackie oraz rozgrywki w piłkę siatkową i nożną. Reprezentacjom gmin kibicowali ich szkoleni koledzy i koleżanki - najciekawsze forma kibicowania również została doceniona przez pomysłodawców spotkania.

  02-10-2017
 • PROKADO - nieza_WODNI

  Po raz kolejny Związek Gmin PROKADO organizuje akcję adresowaną do uczniów szkół podstawowych gmin: Prószków, Komprachcice, Dąbrowa i Krapkowice, której celem jest promowanie zdrowego stylu życia oraz celów statutowych Związku. W tym roku turniej, podczas którego uczestników czekają zawody pływackie oraz rozgrywki piłkarskie odbędzie się 22 września na krapkowickiej pływalni "Delfin" oraz w kompleksie sportowym, położonym w jej bezpośrednim otoczeniu. 

  19-06-2017